WIECHLICE

kwi 29, 2023

W dniu 29 kwietnia 2023 r. w ramach II etapu projektu prezentującego powstały w ubiegłym roku SZLAK kamiennych drogowskazów, zorganizowano wycieczkę po „zagłębiu” drogowskazów jakim są Wiechlice koło Szprotawy. Uczestnicy wydarzenia mogli dzięki temu zobaczyć kilkanaście ciekawych drogowskazów i poznać ich historię. Ten fragment wycieczki poprowadziła Aniela Cichalewska z Muzeum Ziemi Szprotawskiej. Ponadto zwiedzili również winnicę w Pałacu Wiechlice i lokalny targ produktów regionalnych.

WITNICA

W dniu 04 marca 2023 r. odbył się wyjazd studyjny w II etapie projektu szlaku kamiennych drogowskazów. Jego uczestnicy zwiedzili Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze, Park Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji w Witnicy oraz Lubuskie Muzeum Browarnictwa.

PIETRZYKÓW-DRZENIÓW

W dniu 08 października 2022 r. w Drzeniowie koło Tuplic, podsumowano realizację projektu Fundacji Natura Polska i Stowarzyszenia Land & Leute Region Lausitzer Neisse e.V. pn. „Polsko-niemiecki szlak kamiennych drogowskazów”. Jego celem była transgraniczna współpraca...

ZASIEKI

W dniu 17 września 2022 r. został zorganizowany polsko-niemiecki rajd rowerowy obejmujący poznanie nowych atrakcji turystycznych (Forst-Brożek-Marianka) realizowany w ramach I etapu projektu polegającego na utworzeniu polsko-niemieckiego szlaku drogowskazów.