PIETRZYKÓW-DRZENIÓW

paź 8, 2022

W dniu 08 października 2022 r. w Drzeniowie koło Tuplic, podsumowano realizację projektu Fundacji Natura Polska i Stowarzyszenia Land & Leute Region Lausitzer Neisse e.V. pn. „Polsko-niemiecki szlak kamiennych drogowskazów”. Jego celem była transgraniczna współpraca partnerska poprzez tworzenie nowych atrakcji turystycznych i ich promocję.
W ramach działań projektowych powstał SZLAK kamiennych drogowskazów, a kilka z nich zostało odnowionych. Partnerzy opracowali także przewodnik turystyczny z mapką oraz stronę internetową na której znajdują się dokładne lokalizacje drogowskazów. Podczas podsumowania projektu odbył się rajd rowerowy szlakiem drogowskazów na trasie Pietrzyków-Lipsk Żarski-Świbna-Golin-Drzeniów-Pietrzyków.

WIECHLICE

W dniu 29 kwietnia 2023 r. w ramach II etapu projektu prezentującego powstały w ubiegłym roku SZLAK kamiennych drogowskazów, zorganizowano wycieczkę po "zagłębiu" drogowskazów jakim są Wiechlice koło Szprotawy. Uczestnicy wydarzenia mogli dzięki temu zobaczyć...

WITNICA

W dniu 04 marca 2023 r. odbył się wyjazd studyjny w II etapie projektu szlaku kamiennych drogowskazów. Jego uczestnicy zwiedzili Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze, Park Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji w Witnicy oraz Lubuskie Muzeum Browarnictwa.

ZASIEKI

W dniu 17 września 2022 r. został zorganizowany polsko-niemiecki rajd rowerowy obejmujący poznanie nowych atrakcji turystycznych (Forst-Brożek-Marianka) realizowany w ramach I etapu projektu polegającego na utworzeniu polsko-niemieckiego szlaku drogowskazów.